cyberiada logo

Co oferuje CYBERIADA?


Premierowo w Zakopanem – w wyjątkowym miejscu, dawnej rezydencji „Kresy”, gdzie pierwszy raz w historii miasta rozbłysło oświetlenie elektryczne – dla turystów i mieszkańców zostanie otwarte interaktywne centrum nauki i zabawy CYBERIADA. Centrum oferuje rozrywkę w formacie Smart Fun – zgodnie z najnowszymi trendami emocje będą łączyć się z odkrywaniem rzeczywistości, pobudzając w odwiedzających kreatywność i ciekawość świata. To pierwsze tego typu w pełni multimedialne miejsce na zakopiańskiej mapie atrakcji. Na zwiedzających będą czekały aż trzy strefy:

  • Strefa nauki,  czyli miejsce, gdzie będzie można poznać tajemnice światła dzięki multimedialnym atrakcjom, takim jak hologramy, kula plazmowa, czy możliwość pisania laserem i zagrania na świetlnej harfie. Tutaj dowiemy się jak zbudowane jest ludzkie oko, jak działa aparat fotograficzny, luneta, zobaczymy muzyczne Trafo Tesli i generator Van de Graaffa.
  • Strefa gier VR i labiryntów to przestrzeń, gdzie za pomocą okularów VR najnowsze gry przeniosą żądnych wrażeń do innego świata, a kręte przejścia i efekty specjalne, zestawione z budującą nastrój muzyką, umożliwią odwiedzającym przeżycie niezapomnianej przygody.
  • Strefa artystyczna czyli Multisfera 360° to olbrzymia przestrzeń sferyczna o średnicy 20 m i wysokości 10 m, w której, po raz pierwszy na Podhalu, za pomocą video mappingu, laserów i projekcji 360° będzie można wybrać się w podróż w kosmos. W sferze zaplanowano cykliczne pokazy multimedialno-laserowe, projekcje filmów naukowo-poznawczych na wzór największych planetariów na świecie.